Технічні питання

Що таке фотовольтаїка (PV)?

Як це працює?

Чи дійсно PV важко використовувати?

Як модулі випробуються?

Як визначити розміри сонячної системи, що необхідні?

Чи можуть використовуватись 240 В прилади?

Яке обслуговування буде вимагатися?

Чи є різні типи сонячних (PV) модулів?

У якому розмірі батареї є потреба в автономній системі?

Q. Що таке фотовольтаїка (PV)?

A. Фотовольтаїка (PV) - твердотільні напівпровідникові прилади, що перетворюють світло безпосередньо в електрику. Вони звичайно зроблені з легованого кремнію. Технологія виробництва фотоперетворювачів ідентична технології виробництва транзисторів, тиристорів, діодів і інтегральних мікросхем.

Q. Як це працює?

А. Кремнієвий фотоелектричний перетворювач складається із шарів з різним типом провідності - електронним і дірковим. Типова структура монокристалічного фотоперетворювача складається із шару кремнію, легованого бором, щоб створити дірковий тип провідності (p-тип) і шару кремнію, легованого фосфором, щоб створити електронний тип провідності (n-тип). Поверхня розділу між цими двома шарами містить електричне поле і називається электронно-дірковим переходом. Сонячне світло складається з часток, що називаються фотонами. Коли світло падає на сонячний елемент, деякі з фотонів поглинаються в області электронно-діркового переходу, генеруючи пари електрон-дірка в кремнієвому кристалі. Якщо фотони мають досить енергії, електрони і дірки будуть переборювати електричне поле в переході і вільно рухатися крізь кремній і в зовнішній електричний ланцюг. Оскільки вони проходять через зовнішній електричний ланцюг, вони віддають свою енергію як корисну роботу (обертаючи двигуни, освітлюючи лампи, і т.д.) і повертаються до сонячного елемента. Фотоелектричний процес цілком твердотільний і автономний. Відсутні частини, що переміщаються, і ніякі матеріали в процесі їх роботи не використовуються.

Q. Чи дійсно PV важко використовувати?

A. Ні. Хоча при створенні PV модулів використовують новітню техніку, вони дуже прості у використанні. PV модулі - низьковольтні пристрої. Установлені PV модулі взагалі не вимагають ніякого обслуговування на відміну від традиційних генераторів. Невелике очищення – от що іноді потрібно. Системи містять батареї для збереження електричної енергії, що можуть вимагати деякого обслуговування, подібне до батарей в автомобілі.

Q. Як модулі випробовуються?

A. PV модулі випробовуються в умовах стандартизованого іспиту (STC). Ці умови включають: температура PV елементів (25 C чи 77 F.), інтенсивність випромінювання (1кВт/м2), і спектральний розподіл світла М1,5 (маса повітря).

Q. Як визначити розміри сонячної системи, що необхідні?

A. Розмір системи буде диктуватися кількістю щодня споживаної енергії. Ефективний аналіз понизить вартість системи.

Q. Чи можуть використовуватись 240 В прилади?

A. Так. При встановлені інвертора у системі електрика може бути перетворена в 240 В змінної напруги. Сонячне випромінювання непостійне і тому можливо використовувати інвертор для одержання стабільної змінної напруги, якщо буде потрібно.

Q. Яке обслуговування буде вимагатися?

A. Тільки мала кількість. Сучасні сонячні системи можуть постачати велику кількість інформації, щоб допомогти Вам і можуть автоматично виконувати деякі функції. Необхідно, щоб сонячні батареї були чистими і щоб рівень електроліту батарей був достатній - головні задачі. Система, що зв'язана з мережею і не має ніяких батарей, має надзвичайно низькі експлуатаційні витрати.

Q. Чи є різні типи сонячних (PV) модулів?

A. Так. Модулі пропонуються різних потужностей, типів корпуса, різних технологій фотоперетворювача, терміну служби й ефективності (ККД). Ці коефіцієнти будуть визначати кращу панель, щоб задовольнити Ваші потреби.

Q. У якому розмірі батареї є потреба в автономній системі?

A. Автомобільні батареї не придатні для використання в сонячних системах. Тільки батареї, спеціально спроектовані для повторної зарядки, дозволять забезпечити гарний рівень обслуговування.


[Головна]