ПРИЛАД КОНТРОЛЮ ПАРАМЕТРІВ ФОТОПЕРЕТВОРЮВАЧІВ І СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ

Призначений для контролю параметрів фотоперетворювачів і сонячних батарей у лабораторіях і природних умовах.

Технічні параметри:

Діапазон вимірювальних напруг, В 0,6;1,5;6;9;15;30;60
Діапазон вимірювальних струмів, А 0,01;0,05;0,1;0,5;1
Клас точності 1,0
Потужність розсіювання, Вт 60
Можливість орієнтації Є
Опір навантаження, Ом 0-1500
Зовнішнє живлення Не потрібно
Габаритні розміри, мм 250х190х90
Маса приладу без упаковки не більше, кг 0,8

Прилад дозволяє в природних умовах контролювати параметри сонячних батарей і фотоперетворювачів. У випадку виміру параметрів фотоперетворювача, останній установлюється на штатив, що дозволяє орієнтувати фотоперетворювач перпендикулярно падаючим сонячним променям. Легко використовувати в польових умовах, а також у лабораторіях. За допомогою змінного опору, що служить навантаженням для фотоперетворювача чи сонячної батареї (модуля), можна побудувати вольтамперну характеристику досліджуваного джерела електричної енергії і визначити коефіцієнт корисної дії для конкретних географічних і кліматичних умов. Прилад може бути корисний для дослідження характеристик акумуляторів, гальванічних батарей і інших живильних пристроїв. Заміряні цим приладом фотоперетворювачі і сонячні батареї можуть служити еталонами у виробництві і лабораторіях.

Сонячні батареї (модулі), фотоперетворювачі випробовуються у заздалегідь визначених умовах, що відомі як стандартні умови. Ці умови включають температуру фотоперетворювачів (25 градусів Цельсія), інтенсивність випромінювання (1 кВт/квадратний метр) і спектральний розподіл сонячного світла (маса повітря 1,5 чи АМ 1,5, що означає, що спектр сонячного світла відповідає спектру променів, що пройшли через 1,5 товщини земної атмосфери). Ці умови відповідають ясному сонячному дню опівдні, коли сонце знаходиться приблизно 60 градусів вище обрію. Сонячні батареї (модулі), фотоперетворювачі орієнтуються перпендикулярно сонячним променям, температура повітря при цьому повинна відповідати 0 градусів Цельсія. У виробництві випробовувані прилади контролюються за допомогою фотоспалахів. Оскільки спалах триває близько 50 мілісекунд фотоперетворювачі істотно не нагріваються. Так як температура іспитів приблизно дорівнює 25 градусів Цельсія, то вихідні характеристики відповідають стандартним умовам.

Дуже часто умови експлуатації не відповідають стандартним умовам через місцеві географічні і кліматичні особливості і тому важливо знати реальні характеристики сонячних батарей і модулів. Іноді згодом окремі модулі можуть змінювати параметри, тому прилад, що дозволяє контролювати вихідні характеристики сонячних батарей, просто незамінний у польових умовах.


[Головна]